MÁM VLASTNÍ ZDROJ?

Velkou část života jsem žil v prostředí, kde byli lidé natolik zanesení toxickým studem, vinou a dalším emocemi a programy sebeodmítnutí, že byli téměř úplně odpojení od vlastního, vnitřního Zdroje životní a tvořivé energie. Já to tak měl samozřejmě také, proto jsem těmi lidmi byl obklopený. Učili jsme se to společně a navzájem si dokola sebepotvrzovali, jak je svět zlý, nespravedlivý, plný křivd a jak se nedá nikomu věřit.

Je to stav vědomí, kdy jste téměř zcela závislí na přijímání z venčí. Přes vrstvy zákazů a různých omezujících přesvědčení skoro vůbec nevnímáte svoji sebehodnotu, nemůžete se rozhodovat podle sebe a tak vlastně jen čekáte, co vám kdo řekne, abyste dělali, a nebo se snažíte jedním z mnoha způsobů nějakou energii vyrazit nebo vyloudit z druhých. Pomáhání, zavděčování, péče, sebelítost, zahlcování a nebo agrese, manipulace, různé formy využívání či skrytého braní. 

Svoji vlastní energii a čas v tomto stavu člověk mění hluboce pod cenou a doplňuje ji často skrze nekvalitní jídlo, cukry, či jiné povzbuzováky. I já měl kdysi dlouhé období, kdy jsem pil minimálně litr energeťáku, nebo třeba i 8 káv denně. Je to docela beznadějný a bezmocný stav, mysl je plná negativních představ, tužeb a očekávání, závislostí, ponižování a obviňování. Někdy je to tak zoufalé, že na sebe člověk nechá i křičet, zneužívat se, bít se, ponižovat se, jen aby získal alespoň nějakou pozornost, uznání, nebo aby alespoň něco cítil. Je tam přesvědčení, že si víc ani nezaslouží.

Není to ale trvalý stav, je to jen životní fáze, různě dlouhá. Skrze uvědomění, probuzení, vhled, či milost si můžete dovolit zdraví i prosperitu. Když si zjednodušeně představíte frekvenční úrovně vědomí jako skupenství vody, tak je to jen posun ze zamrzlého stavu, přes kapalný až k hřejivému, prostupnému stavu páry. Pořád je to ale jedna, stejná voda. Radost i hluboká beznaděj je stále stejná energie, je to světlo, jeho různé podoby (frekvence), jste to vy sami, ve své podstatě. 

Stav vysvobození, naplnění i spásy je tady stále přítomný, ve vás. Z individuálního pohledu to však většinou vyžaduje proces, než jste schopni jinou frekvenční úroveň vědomí zažívat fyzicky, přirozeně, každou svojí buňkou. Trpělivost a klid velmi pomáhají.

Chtěl jsem ale hlavně psát o tom, že v sobě máme všichni vlastní Zdroj životní energie. Nemusíme o ni bojovat, ponižovat se kvůli ní, či ji krást nebo vyrážet z druhých. Tato energie se projevuje různě. U někoho klidněji, u někoho více dynamicky. Ideální je si dovolit poznat, jak to máte vy a nesrovnávat se v tom s druhými. To jediné, v čem to máme všichni stejně je, že ten Zdroj je nevyčerpatelný, neomezený, nezaujatý, nepodmíněný, inteligentní a čistý.

Návrat k těmto kvalitám uvnitř sebe, je ten největší a jediný skutečný dar, který můžeme sami sobě i druhým dát. 

Přeji Vám radostné, požehnané a štědré Váňoční období plné darů.

Libor Váňa

autor: | 17. 12. 2021 | Články, Sebepoznání

Máte nějaké vlastní téma, nebo životní situaci, ve které byste se chtěli lépe zorientovat a nebo ji pochopit, přijmout, uvolnit? Rádi byste se spojili s vnitřním Zdrojem, našli rovnováhu a nebo konečně našli řešení opakujících se problémů ve vztazích, nebo jakékoli jiné oblasti? Můžete využít některou z mých individuálních služeb, které najdete ZDE.

Najdete mě také na sociálních sítích:

 Další příspěvky v kategorii:

ILUZE OSOBNÍHO ROZVOJE

ILUZE OSOBNÍHO ROZVOJE

Pozornost věnovanou sebepoznání, všímavosti, nebo (vhodné) terapii považuji za jedno z toho nejlepšího a nejužitečnějšího, co člověk může dělat. Kvalita našeho života je přímo úměrná tomu, do jaké míry sami sobě rozumíme, jak sami sebe vnímáme. Rád bych ale odkryl...

KOMPLEX JMÉNEM LOVEC

KOMPLEX JMÉNEM LOVEC

Kdo čte moje články, tak si už asi všimnul, že krom osvícených blábolů z vysokých úrovní vědomí sdílím někdy také o nepopulárních, stínových tématech a patologii lidské osobnosti. Tentokrát to bude o části, kterou jsem nazval LOVEC. Není to jen mužská záležitost,...

MILUJI TĚ

MILUJI TĚ

Tak moc se snažím a nikdo to nevidí, neocení. Všechno zařídím, uklidím, nachystám, uvařím, na všechny myslím, o všechny pečuji, všechny miluji a co z toho? Berou to jako samozřejmost! Obětuji pro ně svůj čas, své štěstí, své zdraví, přizpůsobuji se, jenom proto, aby...