První krok

Možná jsme někdy v minulosti uvěřili tomu, že naše cesta musí být těžká, že život je boj, plný nástrah a nebezpečí.
 
Možná že oprávněně, protože nám bylo skutečně ubližováno. Učili nás to tak.
 
Možná, že to bylo vše potřeba, abychom našli svoji odvahu, sílu, pokoru i čistotu. Abychom se stali průzračnými, tak jako krystal, který se zrodil z nepředstavitelného žáru a tlaku.
 
Dalším krokem však může být odevzdání. Můžeme s vděčností odevzdat všechny strachy a kontrolu, nechat je minulosti, tiše obejmout naše vnitřní dítě a společně s ním začít dýchat pocity bezpečí a dostatku – skutečnost.
 
Pod hávem pocitů oběti, která neustále očekává, odkud přijde další rána, či v opačném extrému neukojitelné kompenzační žádostivosti, je ukrytá Nevinnost. To je tvá opravdová esence, plná míru a milosti.
 
Z tohoto místa i do tohoto místa vede uvolnění, lehkost, jemnost, klid.
 
Z tohoto místa můžeš uvidět, že tvá cesta i život mohou být radostnou hrou světla i stínu zároveň. Tancem napětí a uvolnění, nádechu a výdechu.
Nemusíš se snažit si to zasloužit, nebo vybojovat, už to všechno v sobě máš.
 
Můžeš si to dovolit.
 
Můžeš přijmout pomoc i podporu, bez pocitu závislosti, slabosti či selhání.
 
Můžeš ukázat a žít svoji jedinečnost, sílu i krásu beze strachu z trestu, nepochopení či odmítnutí.
 
Můžeš…
 
Otevřít se tomu, že může existovat kratší i snazší cesta, řešení, i když je teď třeba neznáš. To může být tvým prvním krokem.
 
S Láskou, L.

autor: | 25. 12. 2020 | Jednohubky, Povídky, Sebepoznání

Máte nějaké vlastní téma, nebo životní situaci, ve které byste se chtěli lépe zorientovat a nebo ji pochopit, přijmout, uvolnit? Rádi byste se spojili s vnitřním Zdrojem, našli rovnováhu a nebo konečně našli řešení opakujících se problémů ve vztazích, nebo jakékoli jiné oblasti? Můžete využít některou z mých individuálních služeb, které najdete ZDE.

Najdete mě také na sociálních sítích:

 Další příspěvky v kategorii:

SVÍTÁNÍ

SVÍTÁNÍ

Skrze okno letadla jsem z výše pozoroval, jak přichází nový den. Pomalu svítá, polovina oblohy ještě spí, jako černá noc, a ta druhá, na obzoru, probouzí se. To je podívaná.   Den a noc, dvě tváře života, v jednotě se převalující jedna přes druhou tam, kde není konce,...

PSYCHEDELIKA A ZMĚNĚNÉ STAVY VĚDOMÍ

PSYCHEDELIKA A ZMĚNĚNÉ STAVY VĚDOMÍ

Součástí mé cesty sebepoznání bylo také zkoumání různých rozšířených, nebo změněných stavů vědomí. Krom dlouhodobých pobytů ve tmě a různých jiných praxí mám za sebou také okolo stovky psychedelických zkušeností. Větší polovina se týkala sebepoznání skrze práci s...

BDĚLOST

BDĚLOST

Přišla na mě vlna, kdoví odkud, možná že jich bylo i víc. Myšlenky, pocity a tendence na to nějak reagovat, něco si o tom myslet, nějak to vyřešit, změnit.   Vrátil jsem se k sobě a uviděl, že je všechno v pořádku. Nejsem tou vlnou, ani tou reakcí. Nic jsem nevyřešil,...