První krok

Možná jsme někdy v minulosti uvěřili tomu, že naše cesta musí být těžká, že život je boj, plný nástrah a nebezpečí.
 
Možná že oprávněně, protože nám bylo skutečně ubližováno. Učili nás to tak.
 
Možná, že to bylo vše potřeba, abychom našli svoji odvahu, sílu, pokoru i čistotu. Abychom se stali průzračnými, tak jako krystal, který se zrodil z nepředstavitelného žáru a tlaku.
 
Dalším krokem však může být odevzdání. Můžeme s vděčností odevzdat všechny strachy a kontrolu, nechat je minulosti, tiše obejmout naše vnitřní dítě a společně s ním začít dýchat pocity bezpečí a dostatku – skutečnost.
 
Pod hávem pocitů oběti, která neustále očekává, odkud přijde další rána, či v opačném extrému neukojitelné kompenzační žádostivosti, je ukrytá Nevinnost. To je tvá opravdová esence, plná míru a milosti.
 
Z tohoto místa i do tohoto místa vede uvolnění, lehkost, jemnost, klid.
 
Z tohoto místa můžeš uvidět, že tvá cesta i život mohou být radostnou hrou světla i stínu zároveň. Tancem napětí a uvolnění, nádechu a výdechu.
Nemusíš se snažit si to zasloužit, nebo vybojovat, už to všechno v sobě máš.
 
Můžeš si to dovolit.
 
Můžeš přijmout pomoc i podporu, bez pocitu závislosti, slabosti či selhání.
 
Můžeš ukázat a žít svoji jedinečnost, sílu i krásu beze strachu z trestu, nepochopení či odmítnutí.
 
Můžeš…
 
Otevřít se tomu, že může existovat kratší i snazší cesta, řešení, i když je teď třeba neznáš. To může být tvým prvním krokem.
 
S Láskou, L.

autor: | 25. 12. 2020 | Jednohubky, Povídky, Sebepoznání

Máte nějaké vlastní téma, nebo životní situaci, ve které byste se chtěli lépe zorientovat a nebo ji pochopit, přijmout, uvolnit? Rádi byste se spojili s vnitřním Zdrojem, našli rovnováhu a nebo konečně našli řešení opakujících se problémů ve vztazích, nebo jakékoli jiné oblasti? Můžete využít některou z mých individuálních služeb, které najdete ZDE.

Najdete mě také na sociálních sítích:

 Další příspěvky v kategorii:

BDĚLOST

BDĚLOST

Přišla na mě vlna, kdoví odkud, možná že jich bylo i víc. Myšlenky, pocity a tendence na to nějak reagovat, něco si o tom myslet, nějak to vyřešit, změnit.   Vrátil jsem se k sobě a uviděl, že je všechno v pořádku. Nejsem tou vlnou, ani tou reakcí. Nic jsem nevyřešil,...

ZNEUŽÍVÁNÍ ŽIVOTNÍ ENERGIE

ZNEUŽÍVÁNÍ ŽIVOTNÍ ENERGIE

Není důležité co děláš, ale jaké jsou tvé vnitřní motivace. Používáš-li svoji duchovní energii k tomu, aby jsi něco získal, něčeho dosáhl, měl pod kontrolou, zajistil si hojnost, lepšího partnera, větší dům, více peněz, tak jen prohlubuješ své otroctví. Chceš-li na...

CESTA TERAPIE

CESTA TERAPIE

Rozhodnout se jít cestou terapie není žádná ostuda, ale naopak projev velké odvahy a jeden z největších darů, jaký si člověk sobě může dát. Všichni máme svá citlivá, nejistá a nebo bolavá místa. Nejsme bezcitní roboti, ani účastníci mistrovství světa v tom, kolik toho...