BDĚLOST

Přišla na mě vlna, kdoví odkud, možná že jich bylo i víc. Myšlenky, pocity a tendence na to nějak reagovat, něco si o tom myslet, nějak to vyřešit, změnit.
 
Vrátil jsem se k sobě a uviděl, že je všechno v pořádku. Nejsem tou vlnou, ani tou reakcí. Nic jsem nevyřešil, ani nezměnil a přesto je to najednou úplně jiné. Slunce svítí, i když jsou mraky. Je to tu stále, vidím to už ale jinak.
 
Vzpomněl jsem si na oceán, který jsem dlouhé měsíce, den co den, se zaujetím pozoroval a učil se od něj. Měnil se neustále, i několikrát za den. Někdy byl klidný a průzračný jako jezero, jindy jsem s hlubokým respektem pozoroval jeho obrovskou sílu a nepředvídatelnost. On to ale neřešil, vždycky prostě byl sám sebou, tak živý a nekonečný.
 
To, co se děje, nebo neděje, pod kontrolou mít nejde. Můžeš však být bdělý, nenechat se strhávat dojmy a tiše si připomínat, že skutečné Já je spíš jako oceán, než jen jako vlna. Klid i mír jsou tady přítomní neustále, uvnitř nich se může dít cokoli, třeba i život.
 
S Láskou,
Libor Váňa

autor: | 6. 10. 2022 | Články, Jednohubky

Máte nějaké vlastní téma, nebo životní situaci, ve které byste se chtěli lépe zorientovat a nebo ji pochopit, přijmout, uvolnit? Rádi byste se spojili s vnitřním Zdrojem, našli rovnováhu a nebo konečně našli řešení opakujících se problémů ve vztazích, nebo jakékoli jiné oblasti? Můžete využít některou z mých individuálních služeb, které najdete ZDE.

Najdete mě také na sociálních sítích:

 Další příspěvky v kategorii:

SVÍTÁNÍ

SVÍTÁNÍ

Skrze okno letadla jsem z výše pozoroval, jak přichází nový den. Pomalu svítá, polovina oblohy ještě spí, jako černá noc, a ta druhá, na obzoru, probouzí se. To je podívaná.   Den a noc, dvě tváře života, v jednotě se převalující jedna přes druhou tam, kde není konce,...

4 PROJEVY/FUNKCE EGA

4 PROJEVY/FUNKCE EGA

Ego je vývojovou fází, důležitou součástí celistvosti a zrání člověka. Není to nepřítel, ani parazit, je prostě takové, jaké je. Aby se mohlo, jako část uvnitř vědomí, zdravě vyvíjet a postupně se samovolně proměnit v něco méně bezmocného, nárokujícího, vzteklého,...

ŽIVOT V PŘEDSTAVÁCH

ŽIVOT V PŘEDSTAVÁCH

Náš individuální život se skládá z mnoha různých představ. O sobě, o druhých, o tom, co je důležité, co se může, co se naopak nesmí, co je správné a špatné, lepší, horší, o politice, o ženách, o mužích, o zvířatech, o jídle, o životě, o smrti, o lásce, o moci, o...