BDĚLOST

Přišla na mě vlna, kdoví odkud, možná že jich bylo i víc. Myšlenky, pocity a tendence na to nějak reagovat, něco si o tom myslet, nějak to vyřešit, změnit.
 
Vrátil jsem se k sobě a uviděl, že je všechno v pořádku. Nejsem tou vlnou, ani tou reakcí. Nic jsem nevyřešil, ani nezměnil a přesto je to najednou úplně jiné. Slunce svítí, i když jsou mraky. Je to tu stále, vidím to už ale jinak.
 
Vzpomněl jsem si na oceán, který jsem dlouhé měsíce, den co den, se zaujetím pozoroval a učil se od něj. Měnil se neustále, i několikrát za den. Někdy byl klidný a průzračný jako jezero, jindy jsem s hlubokým respektem pozoroval jeho obrovskou sílu a nepředvídatelnost. On to ale neřešil, vždycky prostě byl sám sebou, tak živý a nekonečný.
 
To, co se děje, nebo neděje, pod kontrolou mít nejde. Můžeš však být bdělý, nenechat se strhávat dojmy a tiše si připomínat, že skutečné Já je spíš jako oceán, než jen jako vlna. Klid i mír jsou tady přítomní neustále, uvnitř nich se může dít cokoli, třeba i život.
 
S Láskou,
Libor Váňa

autor: | 6. 10. 2022 | Články, Jednohubky

Máte nějaké vlastní téma, nebo životní situaci, ve které byste se chtěli lépe zorientovat a nebo ji pochopit, přijmout, uvolnit? Rádi byste se spojili s vnitřním Zdrojem, našli rovnováhu a nebo konečně našli řešení opakujících se problémů ve vztazích, nebo jakékoli jiné oblasti? Můžete využít některou z mých individuálních služeb, které najdete ZDE.

Najdete mě také na sociálních sítích:

 Další příspěvky v kategorii:

ŽIVOT V PŘEDSTAVÁCH

ŽIVOT V PŘEDSTAVÁCH

Náš individuální život se skládá z mnoha různých představ. O sobě, o druhých, o tom, co je důležité, co se může, co se naopak nesmí, co je správné a špatné, lepší, horší, o politice, o ženách, o mužích, o zvířatech, o jídle, o životě, o smrti, o lásce, o moci, o...

CO JE NOVÉHO U LIBORA?

CO JE NOVÉHO U LIBORA?

Rád bych psal více, mám toho tolik zajímavého ke sdílení, ale nejde to, sociální sítě mě moc nebaví, přítomnost je mnohem zajímavější. Zvykám si na úplně nové kvality prožívání a věnuji pozornost jen smysluplným věcem. DĚJE SE TOHO MNOHO, samo, lehce, přirozeně, v...

VOLÍM SEBE

VOLÍM SEBE

Rozhoduji se vrátit svůj hlas sobě. Ten potřebuji, abych mohl komunikovat své pocity a myšlenky, stejně jako projevovat své emoce, které si dovoluji zase prožívat. Bez nich jsem jen jako stroj, bez nich nemůžu tvořit ani milovat, bez nich necítím lásku ani v sobě....