BDĚLOST

Přišla na mě vlna, kdoví odkud, možná že jich bylo i víc. Myšlenky, pocity a tendence na to nějak reagovat, něco si o tom myslet, nějak to vyřešit, změnit.
 
Vrátil jsem se k sobě a uviděl, že je všechno v pořádku. Nejsem tou vlnou, ani tou reakcí. Nic jsem nevyřešil, ani nezměnil a přesto je to najednou úplně jiné. Slunce svítí, i když jsou mraky. Je to tu stále, vidím to už ale jinak.
 
Vzpomněl jsem si na oceán, který jsem dlouhé měsíce, den co den, se zaujetím pozoroval a učil se od něj. Měnil se neustále, i několikrát za den. Někdy byl klidný a průzračný jako jezero, jindy jsem s hlubokým respektem pozoroval jeho obrovskou sílu a nepředvídatelnost. On to ale neřešil, vždycky prostě byl sám sebou, tak živý a nekonečný.
 
To, co se děje, nebo neděje, pod kontrolou mít nejde. Můžeš však být bdělý, nenechat se strhávat dojmy a tiše si připomínat, že skutečné Já je spíš jako oceán, než jen jako vlna. Klid i mír jsou tady přítomní neustále, uvnitř nich se může dít cokoli, třeba i život.
 
S Láskou,
Libor Váňa

autor: | 6. 10. 2022 | Články, Jednohubky

Máte nějaké vlastní téma, nebo životní situaci, ve které byste se chtěli lépe zorientovat a nebo ji pochopit, přijmout, uvolnit? Rádi byste se spojili s vnitřním Zdrojem, našli rovnováhu a nebo konečně našli řešení opakujících se problémů ve vztazích, nebo jakékoli jiné oblasti? Můžete využít některou z mých individuálních služeb, které najdete ZDE.

Najdete mě také na sociálních sítích:

 Další příspěvky v kategorii:

ILUZE OSOBNÍHO ROZVOJE

ILUZE OSOBNÍHO ROZVOJE

Pozornost věnovanou sebepoznání, všímavosti, nebo (vhodné) terapii považuji za jedno z toho nejlepšího a nejužitečnějšího, co člověk může dělat. Kvalita našeho života je přímo úměrná tomu, do jaké míry sami sobě rozumíme, jak sami sebe vnímáme. Rád bych ale odkryl...

KOMPLEX JMÉNEM LOVEC

KOMPLEX JMÉNEM LOVEC

Kdo čte moje články, tak si už asi všimnul, že krom osvícených blábolů z vysokých úrovní vědomí sdílím někdy také o nepopulárních, stínových tématech a patologii lidské osobnosti. Tentokrát to bude o části, kterou jsem nazval LOVEC. Není to jen mužská záležitost,...

MILUJI TĚ

MILUJI TĚ

Tak moc se snažím a nikdo to nevidí, neocení. Všechno zařídím, uklidím, nachystám, uvařím, na všechny myslím, o všechny pečuji, všechny miluji a co z toho? Berou to jako samozřejmost! Obětuji pro ně svůj čas, své štěstí, své zdraví, přizpůsobuji se, jenom proto, aby...