KDYŽ PŘIJDEŠ O ILUZE

tiše v sobě nechej všechno doznít. Do tvého života vstoupila milost. Nemusíš dělat nic, nedělej nic.

Jakmile jednou pravda do života, do nějaké oblasti či tématu vstoupí, přinese své světlo, vyjasní něco, tak už to nejde vzít zpět. Je možné zkoušet utíkat, schovávat se, popírat, vytěsňovat, odkládat, vzdorovat, vztekat se, stěžovat si, nebo dokonce lhát, ale nepomůže to. Nejde to urychlit, ani vrátit zpět.

I když se pravda někdy může zdát stejná jako smrt, věz, že vždy přináší jen to nejlepší, zcela čistě i bezbolestně.

To vše okolo, příběh, interpretace, emoce, důvody i argumenty jsou ta iluze, které se stačí pustit, a to i když nevíš, jaké to bude bez toho, co jsi znal.

Je to jako s ohňem, když přestaneš přikládat, nepřestane hořet hned, žhne, plápolá, praská, možná i pálí. Je to jeho kvalita, vlastnost, přirozenost, tu nezměníš ani když se budeš snažit sebevíc.

Když jen tiše pozoruješ, postupně, klidně, bez úsilí, zcela v míru spálí vše, co je nachystáno, aby odešlo. Když s ním nebojuješ, všimneš si světla i tepla, které bezpodmínečně dává. Když se pak zaposloucháš, až všechno utichne, z popela vykvete to, na co jsi tak dlouho čekal, ve skrytu duše si přál.

Libor Váňa

autor: | 29. 8. 2022 | Články

Máte nějaké vlastní téma, nebo životní situaci, ve které byste se chtěli lépe zorientovat a nebo ji pochopit, přijmout, uvolnit? Rádi byste se spojili s vnitřním Zdrojem, našli rovnováhu a nebo konečně našli řešení opakujících se problémů ve vztazích, nebo jakékoli jiné oblasti? Můžete využít některou z mých individuálních služeb, které najdete ZDE.

Najdeš mě také na sociálních sítích:

 Další příspěvky v kategorii:

ZNEUŽÍVÁNÍ ŽIVOTNÍ ENERGIE

ZNEUŽÍVÁNÍ ŽIVOTNÍ ENERGIE

Není důležité co děláš, ale jaké jsou tvé vnitřní motivace. Používáš-li svoji duchovní energii k tomu, aby jsi něco získal, něčeho dosáhl, měl pod kontrolou, zajistil si hojnost, lepšího partnera, větší dům, více peněz, tak jen prohlubuješ své otroctví. Chceš-li na...

ÚZKOST A DEPRESE

ÚZKOST A DEPRESE

jsou naši důležití pomocníci. Pokaždé, když zažíváme úzkost, tak nás duše skrze prožitek emocionální a nebo fyzický upozorňuje na to, kde jsme svázaní a nebo jinak omezení falešnými přesvědčeními, iluzemi a nebo různými traumatickými otisky zapsanými v našem nervovém...

CESTA TERAPIE

CESTA TERAPIE

Rozhodnout se jít cestou terapie není žádná ostuda, ale naopak projev velké odvahy a jeden z největších darů, jaký si člověk sobě může dát. Všichni máme svá citlivá, nejistá a nebo bolavá místa. Nejsme bezcitní roboti, ani účastníci mistrovství světa v tom, kolik toho...