ÚZKOST A DEPRESE

jsou naši důležití pomocníci.

Pokaždé, když zažíváme úzkost, tak nás duše skrze prožitek emocionální a nebo fyzický upozorňuje na to, kde jsme svázaní a nebo jinak omezení falešnými přesvědčeními, iluzemi a nebo různými traumatickými otisky zapsanými v našem nervovém systému, které jsou obvykle spojeny s nábojem zaseklé energie.

Náš život, práce, vztah, jakýkoli projev v daném tématu je prostě přiškrcený, nebo zakázaný, a energie nemůže volně procházet. Tělo somatizuje, abychom si toho všimli a mohli se více v životě uvolnit, osvobodit. Může to být jak v rovině materiální, tak v rovině duchovní.

Duše je svobodná, nepodmíněná a dává nám tak najevo, kde už je pro nás nachystáno něco nového, něco lepšího. I když si to teď ještě třeba neumíš ani představit, nebo si nevěříš, že bys to mohl(a) taky mít, nebo zažívat, tvoje duše žádné takové pochybnosti nemá a ví nejlépe, co potřebuješ.

Úzkost nevyřešíš tlakem, sebeobviňováním, ani větší snahou. Naopak, je to o přivedení láskyplné pozornosti a uvolnění na to správné místo. Můžeš se při tom o sobě mnohé dozvědět a naučit, můžeš se tak stát dospělejším, zralejším, moudřejším. Život totiž není o tom mít vše, být vším, dělat vše. Umění života je o schopnosti lehce rozlišovat, co je pro nás prospěšné a co není (bez ohledu na podobu či zdání).

DEPRESE nás naopak upozorňuje na to, že, nebo kde, je naše energie příliš rozptýlená, zaměřená ven, „ulítnutá“, na to, že jsme ztratili sebe někde venku, v něčem, v někom. Skrze depresi nás duše vede zpět k sobě, léčí nás, pomáhá nám, říká nám zpomal, zastav se, přehodnoť, nech v sobě umřít to vše staré, co už nejsi, co už dále nepotřebuješ. Ztlačuje nás zpět k sobě, mění náš tvar, přesvědčení, transformuje nás.

Pokud si nejsme vědomí toho, že je deprese projevem milosti, důležitý léčivý proces, velká pomoc od našeho vyššího Já, tak to může být i velmi traumatický či dlouhotrvající proces. Čím více se tomu totiž bráníš, tím déle to trvá. Ten proces musí být dokončen, jinak nezmizí.

Když spolupracuješ, přijímáš změnu, rozumíš procesu, tak může být i deprese velmi příjemným časem odpočinku a dočerpání nové inspirace a energie. Potlačování, vyhýbání, drogy, medicíny či jiné útěky nejsou dlouhodobým řešením.

Nemusíš na to být sám/sama. Všechno, co se v našem životě děje, nám přišlo pomoci v našem vývoji, v tom, jak být více sama sebou, jak žít v lehkosti i v lásce. Ty sám jsi tou láskou, stejně jako ty sám se převlékáš do úzkosti či deprese, aby sis to připomenul.

Libor Váňa

autor: | 4. 9. 2022 | Články

Máte nějaké vlastní téma, nebo životní situaci, ve které byste se chtěli lépe zorientovat a nebo ji pochopit, přijmout, uvolnit? Rádi byste se spojili s vnitřním Zdrojem, našli rovnováhu a nebo konečně našli řešení opakujících se problémů ve vztazích, nebo jakékoli jiné oblasti? Můžete využít některou z mých individuálních služeb, které najdete ZDE.

Najdeš mě také na sociálních sítích:

 Další příspěvky v kategorii:

ZNEUŽÍVÁNÍ ŽIVOTNÍ ENERGIE

ZNEUŽÍVÁNÍ ŽIVOTNÍ ENERGIE

Není důležité co děláš, ale jaké jsou tvé vnitřní motivace. Používáš-li svoji duchovní energii k tomu, aby jsi něco získal, něčeho dosáhl, měl pod kontrolou, zajistil si hojnost, lepšího partnera, větší dům, více peněz, tak jen prohlubuješ své otroctví. Chceš-li na...

KDYŽ PŘIJDEŠ O ILUZE

KDYŽ PŘIJDEŠ O ILUZE

tiše v sobě nechej všechno doznít. Do tvého života vstoupila milost. Nemusíš dělat nic, nedělej nic. Jakmile jednou pravda do života, do nějaké oblasti či tématu vstoupí, přinese své světlo, vyjasní něco, tak už to nejde vzít zpět. Je možné zkoušet utíkat, schovávat...

CESTA TERAPIE

CESTA TERAPIE

Rozhodnout se jít cestou terapie není žádná ostuda, ale naopak projev velké odvahy a jeden z největších darů, jaký si člověk sobě může dát. Všichni máme svá citlivá, nejistá a nebo bolavá místa. Nejsme bezcitní roboti, ani účastníci mistrovství světa v tom, kolik toho...