ZNEUŽÍVÁNÍ ŽIVOTNÍ ENERGIE

Není důležité co děláš, ale jaké jsou tvé vnitřní motivace. Používáš-li svoji duchovní energii k tomu, aby jsi něco získal, něčeho dosáhl, měl pod kontrolou, zajistil si hojnost, lepšího partnera, větší dům, více peněz, tak jen prohlubuješ své otroctví.

Chceš-li na základě duchovních cvičení, tělesných pozic, uctívání, ceremonií, užíváním rostlinných medicín, seberozvojem, atd. rozvíjet nadnormální schopnosti, získat zdraví či úspěch ve světě, prohloubíš tím jen své otroctví.

Všechny tyto nástroje, techniky, metody, snahy, učení atd. mohou být užitečné i prospěšné. Vedou k osvobození ale jen v případě, že je to tvojí hlavní motivací.

Spásná učení a postupy poznáš podle toho, že kladou za podmínku dokonalé ovládnutí vlastní bytosti sebepozorováním a také dodržování mravních pokynů a doporučení (pravdomluvnost, neubližování, nekradení, trpělivost, nežádostivost, odříkání, mlčenlivost, laskavost, jednoduchost, pokora, dobromyslnost…bez toho to opravdu nejde).

Není nic zlého na tom mít se dobře, nebo být úspěšný, není to ale také vůbec důležité. Dokud pomocí kultivace své bytosti neuklidníš své nitro natolik, že není podmíněno vnějším, tak v žádném bohatství ani slibovaném výsledku naplnění ani štěstí nikdy nenajdeš.

Tvá moc je nezměrná, tvá podstata neomezená a neposkvrněná. Nemusíš se snažit ani bojovat o lásku či naplnění svých potřeb. Všechny budou naplněny skrze tvé vlastní osvobození.

Svoji duši a životní energii buď velmi lacině měníš za pomíjivosti světa a nebo ji můžeš používat ke své spáse a vnitřnímu osvobození. Volba je tvá, každý den.

Libor Váňa

autor: | 7. 9. 2022 | Články, Sebepoznání

Máte nějaké vlastní téma, nebo životní situaci, ve které byste se chtěli lépe zorientovat a nebo ji pochopit, přijmout, uvolnit? Rádi byste se spojili s vnitřním Zdrojem, našli rovnováhu a nebo konečně našli řešení opakujících se problémů ve vztazích, nebo jakékoli jiné oblasti? Můžete využít některou z mých individuálních služeb, které najdete ZDE.

Najdete mě také na sociálních sítích:

 Další příspěvky v kategorii:

ŽIVOT V PŘEDSTAVÁCH

ŽIVOT V PŘEDSTAVÁCH

Náš individuální život se skládá z mnoha různých představ. O sobě, o druhých, o tom, co je důležité, co se může, co se naopak nesmí, co je správné a špatné, lepší, horší, o politice, o ženách, o mužích, o zvířatech, o jídle, o životě, o smrti, o lásce, o moci, o...

CO JE NOVÉHO U LIBORA?

CO JE NOVÉHO U LIBORA?

Rád bych psal více, mám toho tolik zajímavého ke sdílení, ale nejde to, sociální sítě mě moc nebaví, přítomnost je mnohem zajímavější. Zvykám si na úplně nové kvality prožívání a věnuji pozornost jen smysluplným věcem. DĚJE SE TOHO MNOHO, samo, lehce, přirozeně, v...

VOLÍM SEBE

VOLÍM SEBE

Rozhoduji se vrátit svůj hlas sobě. Ten potřebuji, abych mohl komunikovat své pocity a myšlenky, stejně jako projevovat své emoce, které si dovoluji zase prožívat. Bez nich jsem jen jako stroj, bez nich nemůžu tvořit ani milovat, bez nich necítím lásku ani v sobě....