ZNEUŽÍVÁNÍ ŽIVOTNÍ ENERGIE

Není důležité co děláš, ale jaké jsou tvé vnitřní motivace. Používáš-li svoji duchovní energii k tomu, aby jsi něco získal, něčeho dosáhl, měl pod kontrolou, zajistil si hojnost, lepšího partnera, větší dům, více peněz, tak jen prohlubuješ své otroctví.

Chceš-li na základě duchovních cvičení, tělesných pozic, uctívání, ceremonií, užíváním rostlinných medicín, seberozvojem, atd. rozvíjet nadnormální schopnosti, získat zdraví či úspěch ve světě, prohloubíš tím jen své otroctví.

Všechny tyto nástroje, techniky, metody, snahy, učení atd. mohou být užitečné i prospěšné. Vedou k osvobození ale jen v případě, že je to tvojí hlavní motivací.

Spásná učení a postupy poznáš podle toho, že kladou za podmínku dokonalé ovládnutí vlastní bytosti sebepozorováním a také dodržování mravních pokynů a doporučení (pravdomluvnost, neubližování, nekradení, trpělivost, nežádostivost, odříkání, mlčenlivost, laskavost, jednoduchost, pokora, dobromyslnost…bez toho to opravdu nejde).

Není nic zlého na tom mít se dobře, nebo být úspěšný, není to ale také vůbec důležité. Dokud pomocí kultivace své bytosti neuklidníš své nitro natolik, že není podmíněno vnějším, tak v žádném bohatství ani slibovaném výsledku naplnění ani štěstí nikdy nenajdeš.

Tvá moc je nezměrná, tvá podstata neomezená a neposkvrněná. Nemusíš se snažit ani bojovat o lásku či naplnění svých potřeb. Všechny budou naplněny skrze tvé vlastní osvobození.

Svoji duši a životní energii buď velmi lacině měníš za pomíjivosti světa a nebo ji můžeš používat ke své spáse a vnitřnímu osvobození. Volba je tvá, každý den.

Libor Váňa

autor: | 7. 9. 2022 | Články, Sebepoznání

Máte nějaké vlastní téma, nebo životní situaci, ve které byste se chtěli lépe zorientovat a nebo ji pochopit, přijmout, uvolnit? Rádi byste se spojili s vnitřním Zdrojem, našli rovnováhu a nebo konečně našli řešení opakujících se problémů ve vztazích, nebo jakékoli jiné oblasti? Můžete využít některou z mých individuálních služeb, které najdete ZDE.

Najdeš mě také na sociálních sítích:

 Další příspěvky v kategorii:

ÚZKOST A DEPRESE

ÚZKOST A DEPRESE

jsou naši důležití pomocníci. Pokaždé, když zažíváme úzkost, tak nás duše skrze prožitek emocionální a nebo fyzický upozorňuje na to, kde jsme svázaní a nebo jinak omezení falešnými přesvědčeními, iluzemi a nebo různými traumatickými otisky zapsanými v našem nervovém...

KDYŽ PŘIJDEŠ O ILUZE

KDYŽ PŘIJDEŠ O ILUZE

tiše v sobě nechej všechno doznít. Do tvého života vstoupila milost. Nemusíš dělat nic, nedělej nic. Jakmile jednou pravda do života, do nějaké oblasti či tématu vstoupí, přinese své světlo, vyjasní něco, tak už to nejde vzít zpět. Je možné zkoušet utíkat, schovávat...

CESTA TERAPIE

CESTA TERAPIE

Rozhodnout se jít cestou terapie není žádná ostuda, ale naopak projev velké odvahy a jeden z největších darů, jaký si člověk sobě může dát. Všichni máme svá citlivá, nejistá a nebo bolavá místa. Nejsme bezcitní roboti, ani účastníci mistrovství světa v tom, kolik toho...