PŘIJETÍ NEDOSTATKU

Bytí v lidském těle s sebou nese celou škálu působivých zkušeností i prožitků. Jednou z nich je také nedostatek. Ve své podstatě nedostatek není možný, ale pokud zastřeme vědomí závojem odděleného Ego já, tak to možné je. Zažít nedostatek je cenná zkušenost a jeden z mnoha důvodů, proč tady jsme.

Honba za úspěchem nebo bohatstvím je více méně marná, dokud se v duši skrývá strach z nedostatku a nebo ODPOR k němu. On nás vždy dříve či později dožene, jako psa který utíká před svým ocasem. Je to hra ega, ze které je možné vystoupit.

Co je na prožití a přijetí nedostatku prospěšné? Co nás vlastně učí?

  • Učí nás moudře nakládat a hospodařit s naší energií, neplýtvat.
  • Učí nás také, více si vážit sebe, svého času, vnímat svoji skutečnou hodnotu a věnovat pozornost jen tomu podstatnému.
  • Učí nás vidět to vše, co máme, a také nás učí vděčnosti.
  • Učí nás, že opravdu nemůžeme mít vše a být vším, i když po tom naše dětská část velmi touží. Také, že rovnováha je více než mít moc.
  • Je příležitostí k prohloubení vztahů, důvěry, odevzdání, pokory, sounáležitosti.
  • Učí nás zpomalení, zjednodušení a pozornosti.
  • UČÍ NÁS TAKÉ PŘIJMOUT NAŠI MINULOST A ODPUSTIT.

Zažívat nedostatek je velmi cenné, pokud ho dokážeme ocenit a integrovat, přijmout jeho dary. Přestaneme-li před ním utíkat, přestane nás pronásledovat.

Součástí procesu přijetí bývá také uvolnění a integrace pocitů a emocí (smutek, vztek, nenávist, křivda, závist), které si ego díky nepochopení nashromáždilo. 

Dostatek, který není podmíněný množstvím, sám rozkvete v atmosféře laskavosti a přijetí.

Libor Váňa

autor: | 27. 1. 2022 | Články

Máte nějaké vlastní téma, nebo životní situaci, ve které byste se chtěli lépe zorientovat a nebo ji pochopit, přijmout, uvolnit? Rádi byste se spojili s vnitřním Zdrojem, našli rovnováhu a nebo konečně našli řešení opakujících se problémů ve vztazích, nebo jakékoli jiné oblasti? Můžete využít některou z mých individuálních služeb, které najdete ZDE.

Najdete mě také na sociálních sítích:

 Další příspěvky v kategorii:

SVÍTÁNÍ

SVÍTÁNÍ

Skrze okno letadla jsem z výše pozoroval, jak přichází nový den. Pomalu svítá, polovina oblohy ještě spí, jako černá noc, a ta druhá, na obzoru, probouzí se. To je podívaná.   Den a noc, dvě tváře života, v jednotě se převalující jedna přes druhou tam, kde není konce,...

4 PROJEVY/FUNKCE EGA

4 PROJEVY/FUNKCE EGA

Ego je vývojovou fází, důležitou součástí celistvosti a zrání člověka. Není to nepřítel, ani parazit, je prostě takové, jaké je. Aby se mohlo, jako část uvnitř vědomí, zdravě vyvíjet a postupně se samovolně proměnit v něco méně bezmocného, nárokujícího, vzteklého,...

ŽIVOT V PŘEDSTAVÁCH

ŽIVOT V PŘEDSTAVÁCH

Náš individuální život se skládá z mnoha různých představ. O sobě, o druhých, o tom, co je důležité, co se může, co se naopak nesmí, co je správné a špatné, lepší, horší, o politice, o ženách, o mužích, o zvířatech, o jídle, o životě, o smrti, o lásce, o moci, o...