PŘIJETÍ NEDOSTATKU

Bytí v lidském těle s sebou nese celou škálu působivých zkušeností i prožitků. Jednou z nich je také nedostatek. Ve své podstatě nedostatek není možný, ale pokud zastřeme vědomí závojem odděleného Ego já, tak to možné je. Zažít nedostatek je cenná zkušenost a jeden z mnoha důvodů, proč tady jsme.

Honba za úspěchem nebo bohatstvím je více méně marná, dokud se v duši skrývá strach z nedostatku a nebo ODPOR k němu. On nás vždy dříve či později dožene, jako psa který utíká před svým ocasem. Je to hra ega, ze které je možné vystoupit.

Co je na prožití a přijetí nedostatku prospěšné? Co nás vlastně učí?

  • Učí nás moudře nakládat a hospodařit s naší energií, neplýtvat.
  • Učí nás také, více si vážit sebe, svého času, vnímat svoji skutečnou hodnotu a věnovat pozornost jen tomu podstatnému.
  • Učí nás vidět to vše, co máme, a také nás učí vděčnosti.
  • Učí nás, že opravdu nemůžeme mít vše a být vším, i když po tom naše dětská část velmi touží. Také, že rovnováha je více než mít moc.
  • Je příležitostí k prohloubení vztahů, důvěry, odevzdání, pokory, sounáležitosti.
  • Učí nás zpomalení, zjednodušení a pozornosti.
  • UČÍ NÁS TAKÉ PŘIJMOUT NAŠI MINULOST A ODPUSTIT.

Zažívat nedostatek je velmi cenné, pokud ho dokážeme ocenit a integrovat, přijmout jeho dary. Přestaneme-li před ním utíkat, přestane nás pronásledovat.

Součástí procesu přijetí bývá také uvolnění a integrace pocitů a emocí (smutek, vztek, nenávist, křivda, závist), které si ego díky nepochopení nashromáždilo. 

Dostatek, který není podmíněný množstvím, sám rozkvete v atmosféře laskavosti a přijetí.

Libor Váňa

autor: | 27. 1. 2022 | Články

Máte nějaké vlastní téma, nebo životní situaci, ve které byste se chtěli lépe zorientovat a nebo ji pochopit, přijmout, uvolnit? Rádi byste se spojili s vnitřním Zdrojem, našli rovnováhu a nebo konečně našli řešení opakujících se problémů ve vztazích, nebo jakékoli jiné oblasti? Můžete využít některou z mých individuálních služeb, které najdete ZDE.

Najdeš mě také na sociálních sítích:

 Další příspěvky v kategorii:

BDĚLOST

BDĚLOST

Přišla na mě vlna, kdoví odkud, možná že jich bylo i víc. Myšlenky, pocity a tendence na to nějak reagovat, něco si o tom myslet, nějak to vyřešit, změnit.   Vrátil jsem se k sobě a uviděl, že je všechno v pořádku. Nejsem tou vlnou, ani tou reakcí. Nic jsem nevyřešil,...

POCIT NEDOSTATEČNOSTI

POCIT NEDOSTATEČNOSTI

Zdrojový otisk: Bylo mi asi 8 let. Jsem nemocný. Jsem úplně vyčerpaný. Nikdo mě nevnímá, nikoho nezajímám. Nemám vůbec možnost, prostor, ani schopnost svůj stav komunikovat, nebo situaci jakkoliv změnit. Sám tomu vlastně úplně nerozumím, jen vím, že mi není dobře....

ZNEUŽÍVÁNÍ ŽIVOTNÍ ENERGIE

ZNEUŽÍVÁNÍ ŽIVOTNÍ ENERGIE

Není důležité co děláš, ale jaké jsou tvé vnitřní motivace. Používáš-li svoji duchovní energii k tomu, aby jsi něco získal, něčeho dosáhl, měl pod kontrolou, zajistil si hojnost, lepšího partnera, větší dům, více peněz, tak jen prohlubuješ své otroctví. Chceš-li na...