PŘIJETÍ NEDOSTATKU

Bytí v lidském těle s sebou nese celou škálu působivých zkušeností i prožitků. Jednou z nich je také nedostatek. Ve své podstatě nedostatek není možný, ale pokud zastřeme vědomí závojem odděleného Ego já, tak to možné je. Zažít nedostatek je cenná zkušenost a jeden z mnoha důvodů, proč tady jsme.

Honba za úspěchem nebo bohatstvím je více méně marná, dokud se v duši skrývá strach z nedostatku a nebo ODPOR k němu. On nás vždy dříve či později dožene, jako psa který utíká před svým ocasem. Je to hra ega, ze které je možné vystoupit.

Co je na prožití a přijetí nedostatku prospěšné? Co nás vlastně učí?

  • Učí nás moudře nakládat a hospodařit s naší energií, neplýtvat.
  • Učí nás také, více si vážit sebe, svého času, vnímat svoji skutečnou hodnotu a věnovat pozornost jen tomu podstatnému.
  • Učí nás vidět to vše, co máme, a také nás učí vděčnosti.
  • Učí nás, že opravdu nemůžeme mít vše a být vším, i když po tom naše dětská část velmi touží. Také, že rovnováha je více než mít moc.
  • Je příležitostí k prohloubení vztahů, důvěry, odevzdání, pokory, sounáležitosti.
  • Učí nás zpomalení, zjednodušení a pozornosti.
  • UČÍ NÁS TAKÉ PŘIJMOUT NAŠI MINULOST A ODPUSTIT.

Zažívat nedostatek je velmi cenné, pokud ho dokážeme ocenit a integrovat, přijmout jeho dary. Přestaneme-li před ním utíkat, přestane nás pronásledovat.

Součástí procesu přijetí bývá také uvolnění a integrace pocitů a emocí (smutek, vztek, nenávist, křivda, závist), které si ego díky nepochopení nashromáždilo. 

Dostatek, který není podmíněný množstvím, sám rozkvete v atmosféře laskavosti a přijetí.

Libor Váňa

autor: | 27. 1. 2022 | Články

Máte nějaké vlastní téma, nebo životní situaci, ve které byste se chtěli lépe zorientovat a nebo ji pochopit, přijmout, uvolnit? Rádi byste se spojili s vnitřním Zdrojem, našli rovnováhu a nebo konečně našli řešení opakujících se problémů ve vztazích, nebo jakékoli jiné oblasti? Můžete využít některou z mých individuálních služeb, které najdete ZDE.

Najdete mě také na sociálních sítích:

 Další příspěvky v kategorii:

CO JE NOVÉHO U LIBORA?

CO JE NOVÉHO U LIBORA?

Rád bych psal více, mám toho tolik zajímavého ke sdílení, ale nejde to, sociální sítě mě moc nebaví, přítomnost je mnohem zajímavější. Zvykám si na úplně nové kvality prožívání a věnuji pozornost jen smysluplným věcem. DĚJE SE TOHO MNOHO, samo, lehce, přirozeně, v...

VOLÍM SEBE

VOLÍM SEBE

Rozhoduji se vrátit svůj hlas sobě. Ten potřebuji, abych mohl komunikovat své pocity a myšlenky, stejně jako projevovat své emoce, které si dovoluji zase prožívat. Bez nich jsem jen jako stroj, bez nich nemůžu tvořit ani milovat, bez nich necítím lásku ani v sobě....

NECHCI TĚ VE SVÉM ŽIVOTĚ

NECHCI TĚ VE SVÉM ŽIVOTĚ

Bez tebe by to všechno bylo mnohem lepší. Mohl bych si dělat cokoli, cokoli bych si vymyslel, cokoli bych chtěl. Žádný vzdor, žádné odmlouvání, bylo by jen po mém. Všechno by bylo hned. Proč jsi tak svůj? Proč jsi tak jiný, jiný než bys měl být, jiný než tě chci? Proč...