Vědomé milování

Někdo říká, že se dá poznat jak člověk žije, podle toho, jak řídí auto. Myslím, že na tom něco je. Pamatuji si, kdy i já jsem byl arogantní závodník v rychlém autě, který vyblikával všechny ty “pomalé idioty”, kteří na dálnici jeli jen 130. Byl jsem v mnohém bezohledný a taky že mě to nejednou stálo odřené plechy a nemalé částky za opravy. Stejně tak vypadal i můj život, byl rychlý, povrchní, plný průserů, nehod a nedorozumění. Potřeboval jsem intenzitu, abych vůbec něco cítil.

Někdo taky říká, že se dá mnoho o našem životě poznat i podle toho, jaké je naše milování. Myslím, že to spolu všechno souvisí a něco na tom bude. Tehdy před lety, když jsem ještě nevnímal své tělo a neovládal svoji pozornost, bylo i mé milování spíše jako závod o intenzitu, soutěž o uspokojení, výkon, byl tam více cíl v hlavě, než prožitek v těle. Bylo tam srdce, ale chyběl jsem tam Já. Skrze mé hluboké, nevědomé bloky jsem žil v odmítnutí sama sebe. Uspokojení potřeb partnerky (světa) pro mě bylo důležitější než vnímání sebe, neuměl jsem přijímat. A víte co? Ani jsem nevěděl, že by to mohlo být jinak. Dokonce jsem si i myslel, že prožívám své tělo, ano, pouze myslel.

Vědomý život, vědomé milování? Z praxe terapeuta a průvodce moc dobře vím, jaký mají naše vnitřní bloky a nezpracovaná traumata vliv na celý náš život, na každé naše rozhodnutí a stejně tak na kvalitu našeho sexu (řízení auta). Dokážete být při milování uvolnění, užívat si přijímání i dávání? Trvá to hodiny? Nebo je to spíš nepříjemné, někdy bolestivé a nebo třeba jen rychlé uvolnění napětí? Pokud neznáme sami sebe, naše energie neproudí, není kultivovaná a uvolněná, tak využíváme jen zlomek z potenciálu, který v tomto životě máme. Samozřejmě nám to zrcadlí i naši partneři.

Pod vrstvami emočního krunýře, různých nevědomých traumat a našich falešných přesvědčení se skrývá klid, jemnost a nekonečný zdroj (proud) životní energie, inspirace a kreativity. 

Existuje zcela běžné přesvědčení, že průvodce, nebo terapeuta potřebují jen lidi s depresemi, nebo ti, kteří procházejí nějakou životní krizí. Je to ale opravdu tak? 

Podle mě je mnohem moudřejší, věnovat se vnitřní práci právě v období, kdy jsme stabilní, máme dostatek a to znamená také kapacitu a energii k tomu dělat žádoucí změny. Dokážete si představit, že vaše milování trvá hodiny, je krásně uvolněné, naplňující, proudící a že nejen jako žena, ale i jako muž, můžete prožívat orgasmus celým tělem, nejen jako lokální ejakulaci? Dokážete si představit, že takový by mohl být i celý váš život? Že byste se nemuseli jen hnát za budoucností a nebo utíkat sám před před svojí přítomností? Že by mohlo být možné zažívat kontakt s uvolněním a vnitřním klidem nezávisle na tom, co zrovna děláte, nebo máte? 

Co pro vás znamená vědomé milování? Zažili jste ho někdy? A co řízení auta, jak vám to jde? Jste při něm v klidu? 

Libor Váňa

autor: | 18. 11. 2021 | Články, Sebepoznání

Máte nějaké vlastní téma, nebo životní situaci, ve které byste se chtěli lépe zorientovat a nebo ji pochopit, přijmout, uvolnit? Rádi byste se spojili s vnitřním Zdrojem, našli rovnováhu a nebo konečně našli řešení opakujících se problémů ve vztazích, nebo jakékoli jiné oblasti? Můžete využít některou z mých individuálních služeb, které najdete ZDE.

Najdeš mě také na sociálních sítích:

 Další příspěvky v kategorii:

ZNEUŽÍVÁNÍ ŽIVOTNÍ ENERGIE

ZNEUŽÍVÁNÍ ŽIVOTNÍ ENERGIE

Není důležité co děláš, ale jaké jsou tvé vnitřní motivace. Používáš-li svoji duchovní energii k tomu, aby jsi něco získal, něčeho dosáhl, měl pod kontrolou, zajistil si hojnost, lepšího partnera, větší dům, více peněz, tak jen prohlubuješ své otroctví. Chceš-li na...

ÚZKOST A DEPRESE

ÚZKOST A DEPRESE

jsou naši důležití pomocníci. Pokaždé, když zažíváme úzkost, tak nás duše skrze prožitek emocionální a nebo fyzický upozorňuje na to, kde jsme svázaní a nebo jinak omezení falešnými přesvědčeními, iluzemi a nebo různými traumatickými otisky zapsanými v našem nervovém...

KDYŽ PŘIJDEŠ O ILUZE

KDYŽ PŘIJDEŠ O ILUZE

tiše v sobě nechej všechno doznít. Do tvého života vstoupila milost. Nemusíš dělat nic, nedělej nic. Jakmile jednou pravda do života, do nějaké oblasti či tématu vstoupí, přinese své světlo, vyjasní něco, tak už to nejde vzít zpět. Je možné zkoušet utíkat, schovávat...