ZPOMAL

Pokud máš pocit,
že by ti něco mohlo uniknout – ZPOMAL,
že něco míjíš – ZPOMAL,
že něco nestíháš – ZPOMAL,
že by jsi měl (už) někde být – ZPOMAL,
že by jsi někde neměl chybět – ZPOMAL.

Pokud zažíváš stres, neklid a nebo pocit, že ti něco chybí a nebo chybět bude – ZPOMAL.

Tvá energie v takovém stavu není v přítomnosti, honíš se za svým ocasem. Nejsi-li tam, kde jsi, nedojdeš ani tam, kde by jsi chtěl být. Pokud dojdeš, nebudeš tam, protože zase budeš svými pocity, představami či myšlenkami jinde.

Otevři oči, rozhlédni se okolo sebe, napočítáš alespoň 10 různých barev? Nádech, výdech, vnímáš své srdce? Vnímáš kontakt svého těla se zemí? Gratuluji, jsi živý, můžeš se usmát. Nic z toho co řešíš, nebo kde by jsi chtěl být není tak důležité, jako to, co je teď (i když je to třeba nepříjemné). Je zbytečné to všechno mít a nebo někde být, když tam pak nejsi.

Nemusíš už dál zbytečně trpět. Nemusíš bloudit, nemusíš se snažit. Existují mnohem jednodušší řešení, existují přímé cesty.

Naslouchej svému nitru. To pravé je klidné a tiché (neznamená to, že nemůžeš žít dynamicky či akčně). Chceš být tam, kde jsi? Jedině ve spojení se sebou, budeš pak i tam, kde si přeješ být. Ať už je to dům, vztah, cestování, práce, to vše může být jen prázdná kulisa a nebo naplňující zázrak, domov.

Jak dlouho ještě chceš hledat někde venku to, co je uvnitř tebe?

Libor Váňa

autor: | 2. 8. 2022 | Články, Každodennost, Sebepoznání

Máte nějaké vlastní téma, nebo životní situaci, ve které byste se chtěli lépe zorientovat a nebo ji pochopit, přijmout, uvolnit? Rádi byste se spojili s vnitřním Zdrojem, našli rovnováhu a nebo konečně našli řešení opakujících se problémů ve vztazích, nebo jakékoli jiné oblasti? Můžete využít některou z mých individuálních služeb, které najdete ZDE.

Najdete mě také na sociálních sítích:

 Další příspěvky v kategorii:

ŽIVOT V PŘEDSTAVÁCH

ŽIVOT V PŘEDSTAVÁCH

Náš individuální život se skládá z mnoha různých představ. O sobě, o druhých, o tom, co je důležité, co se může, co se naopak nesmí, co je správné a špatné, lepší, horší, o politice, o ženách, o mužích, o zvířatech, o jídle, o životě, o smrti, o lásce, o moci, o...

CO JE NOVÉHO U LIBORA?

CO JE NOVÉHO U LIBORA?

Rád bych psal více, mám toho tolik zajímavého ke sdílení, ale nejde to, sociální sítě mě moc nebaví, přítomnost je mnohem zajímavější. Zvykám si na úplně nové kvality prožívání a věnuji pozornost jen smysluplným věcem. DĚJE SE TOHO MNOHO, samo, lehce, přirozeně, v...

VOLÍM SEBE

VOLÍM SEBE

Rozhoduji se vrátit svůj hlas sobě. Ten potřebuji, abych mohl komunikovat své pocity a myšlenky, stejně jako projevovat své emoce, které si dovoluji zase prožívat. Bez nich jsem jen jako stroj, bez nich nemůžu tvořit ani milovat, bez nich necítím lásku ani v sobě....