ZPOMAL

Pokud máš pocit,
že by ti něco mohlo uniknout – ZPOMAL,
že něco míjíš – ZPOMAL,
že něco nestíháš – ZPOMAL,
že by jsi měl (už) někde být – ZPOMAL,
že by jsi někde neměl chybět – ZPOMAL.

Pokud zažíváš stres, neklid a nebo pocit, že ti něco chybí a nebo chybět bude – ZPOMAL.

Tvá energie v takovém stavu není v přítomnosti, honíš se za svým ocasem. Nejsi-li tam, kde jsi, nedojdeš ani tam, kde by jsi chtěl být. Pokud dojdeš, nebudeš tam, protože zase budeš svými pocity, představami či myšlenkami jinde.

Otevři oči, rozhlédni se okolo sebe, napočítáš alespoň 10 různých barev? Nádech, výdech, vnímáš své srdce? Vnímáš kontakt svého těla se zemí? Gratuluji, jsi živý, můžeš se usmát. Nic z toho co řešíš, nebo kde by jsi chtěl být není tak důležité, jako to, co je teď (i když je to třeba nepříjemné). Je zbytečné to všechno mít a nebo někde být, když tam pak nejsi.

Nemusíš už dál zbytečně trpět. Nemusíš bloudit, nemusíš se snažit. Existují mnohem jednodušší řešení, existují přímé cesty.

Naslouchej svému nitru. To pravé je klidné a tiché (neznamená to, že nemůžeš žít dynamicky či akčně). Chceš být tam, kde jsi? Jedině ve spojení se sebou, budeš pak i tam, kde si přeješ být. Ať už je to dům, vztah, cestování, práce, to vše může být jen prázdná kulisa a nebo naplňující zázrak, domov.

Jak dlouho ještě chceš hledat někde venku to, co je uvnitř tebe?

Libor Váňa

autor: | 2. 8. 2022 | Články, Každodennost, Sebepoznání

Máte nějaké vlastní téma, nebo životní situaci, ve které byste se chtěli lépe zorientovat a nebo ji pochopit, přijmout, uvolnit? Rádi byste se spojili s vnitřním Zdrojem, našli rovnováhu a nebo konečně našli řešení opakujících se problémů ve vztazích, nebo jakékoli jiné oblasti? Můžete využít některou z mých individuálních služeb, které najdete ZDE.

Najdeš mě také na sociálních sítích:

 Další příspěvky v kategorii:

ZNEUŽÍVÁNÍ ŽIVOTNÍ ENERGIE

ZNEUŽÍVÁNÍ ŽIVOTNÍ ENERGIE

Není důležité co děláš, ale jaké jsou tvé vnitřní motivace. Používáš-li svoji duchovní energii k tomu, aby jsi něco získal, něčeho dosáhl, měl pod kontrolou, zajistil si hojnost, lepšího partnera, větší dům, více peněz, tak jen prohlubuješ své otroctví. Chceš-li na...

ÚZKOST A DEPRESE

ÚZKOST A DEPRESE

jsou naši důležití pomocníci. Pokaždé, když zažíváme úzkost, tak nás duše skrze prožitek emocionální a nebo fyzický upozorňuje na to, kde jsme svázaní a nebo jinak omezení falešnými přesvědčeními, iluzemi a nebo různými traumatickými otisky zapsanými v našem nervovém...

KDYŽ PŘIJDEŠ O ILUZE

KDYŽ PŘIJDEŠ O ILUZE

tiše v sobě nechej všechno doznít. Do tvého života vstoupila milost. Nemusíš dělat nic, nedělej nic. Jakmile jednou pravda do života, do nějaké oblasti či tématu vstoupí, přinese své světlo, vyjasní něco, tak už to nejde vzít zpět. Je možné zkoušet utíkat, schovávat...