ZASLOUŽÍŠ SI TO

Vnímám velký smutek, žal, hlavně ve spodní části hrudníku. Je to jako nádrž plná bezmoci, ve které se koupe moje srdce a plíce. Střádalo se to tam dlouhé roky, postupně, protože jsem nemohl a hlavně taky neuměl autenticky vyjadřovat a projevovat své emoce. Toto docela zapáchající, hnijící jezírko vytváří v jemnější vrstvě okolo mě takový oblak, kterým od sebe nevědomě odpuzuji hlavně ty, kteří mě mají, nebo by mě měli opravdu rádi a naopak přitahuji ty, kteří mají ten smrádek rádi.

Radost? Úspěch? Hojnost? “No tak to vůbec! Ani se ke mě nepřibližujte!” Říká strach, který jezírko hlídá. “To bysme museli přiznat, že tam je, přijmout ty pocity a zodpovědnost za ně, a museli bysme pak znovu začít prožívat. Možná bysme i uviděli, jak se v tom hnusu sami rochníme a už bychom pak nemohli být dál obětí a nemohli bychom se litovat a stěžovat si na život a na všechny staré křivdy.” “To myslíš vážně? Že tam místo toho chceš radost a lásku? Vždyť máš ten bahnitý smrádek svým způsobem rád, nebo si to alespoň nalháváš, protože už ani nevíš, že by to mohlo být jinak.”

Někdy v minulosti jsi možná prožíval pocity, že tě nikdo nemá rád a tak jsi se uzavřel a přijal přesvědčení, že tě nikdo ani skutečně rád mít nemůže. Tedy ani ty sám sebe. Byl to nevědomý způsob, jak se s tím tehdy vyrovnat. Korunoval  jsi to přijetím přesvědčení, že si to nezasloužíš, což tě uvnitř jakoby roztrhlo, protože ta část, která přirozeně lásku prožívá a prožívat chce, s tím začala bojovat způsobem: “Musím si to nějak zasloužit…”. Těžce se s tím žije, když se zároveň o lásku snažíš, ale jiná část tebe ji odmítá a bojí se jí. 

Nejprve je nutné, si toto vnitřní nastavení a programy uvědomit. Ideálně se s tím spojit i svojí pozorností v těle. Není třeba se za to jakkoli trestat, nebo ponižovat, je to úplně v pořádku a správně přesně takové, jaké to je. Je to dokonalé. Dále je dobré si uvědomit a vědět, že sis to vytvořil sám. Nikdo jiný ti to neudělal, ani žádný zlý čert nebo mimozemšťan, jen ty sám. Není se na koho zlobit, bylo to součástí hry a pravidel, které jsi přijal a krom toho, zlobit se na sebe by nic nevyřešilo, to je zase jiná hra, dost podobná téhle, ale o tom třeba až někdy příště. Mnohem lepší je věnovat si laskavou, trpělivou pozornost, pochopení a soucit. Možná právě to, co ti tehdy chybělo a kvůli čemu jsi tu hru začal hrát. Zkušenost je nyní dokončena. 

Jezírko není potřeba nějak ničit, nebo se ho zbavovat. Když tam přivedeš svoji pozornost a lásku, tak to bude jako potůček, který přirozeně odplaví a rozhýbe stojatou vodu. Stane se z toho krásný a vzácný vodní prvek na tvé vnitřní zenové zahradě. Když budeš trpělivý, tak ze semínek na dně bahna, která sázíš laskavostí a jemností, vyrostou vzácné lotosy soucitu a jejich vůně bude lákat překrásné ptáky i jiná vzácná zvířata, stejně jako nebeské bytosti, aby u jezírka spočinuli a společně pili křišťálově čistou vodu tvé milosti.

Není dobrého, ani zlého, je jen přítomnost a Bytí.

Libor Váňa

autor: | 15. 12. 2021 | Články, Sebepoznání

Máte nějaké vlastní téma, nebo životní situaci, ve které byste se chtěli lépe zorientovat a nebo ji pochopit, přijmout, uvolnit? Rádi byste se spojili s vnitřním Zdrojem, našli rovnováhu a nebo konečně našli řešení opakujících se problémů ve vztazích, nebo jakékoli jiné oblasti? Můžete využít některou z mých individuálních služeb, které najdete ZDE.

Najdeš mě také na sociálních sítích:

 Další příspěvky v kategorii:

ZNEUŽÍVÁNÍ ŽIVOTNÍ ENERGIE

ZNEUŽÍVÁNÍ ŽIVOTNÍ ENERGIE

Není důležité co děláš, ale jaké jsou tvé vnitřní motivace. Používáš-li svoji duchovní energii k tomu, aby jsi něco získal, něčeho dosáhl, měl pod kontrolou, zajistil si hojnost, lepšího partnera, větší dům, více peněz, tak jen prohlubuješ své otroctví. Chceš-li na...

ÚZKOST A DEPRESE

ÚZKOST A DEPRESE

jsou naši důležití pomocníci. Pokaždé, když zažíváme úzkost, tak nás duše skrze prožitek emocionální a nebo fyzický upozorňuje na to, kde jsme svázaní a nebo jinak omezení falešnými přesvědčeními, iluzemi a nebo různými traumatickými otisky zapsanými v našem nervovém...

KDYŽ PŘIJDEŠ O ILUZE

KDYŽ PŘIJDEŠ O ILUZE

tiše v sobě nechej všechno doznít. Do tvého života vstoupila milost. Nemusíš dělat nic, nedělej nic. Jakmile jednou pravda do života, do nějaké oblasti či tématu vstoupí, přinese své světlo, vyjasní něco, tak už to nejde vzít zpět. Je možné zkoušet utíkat, schovávat...