VOLÍM SEBE

Rozhoduji se vrátit svůj hlas sobě. Ten potřebuji, abych mohl komunikovat své pocity a myšlenky, stejně jako projevovat své emoce, které si dovoluji zase prožívat. Bez nich jsem jen jako stroj, bez nich nemůžu tvořit ani milovat, bez nich necítím lásku ani v sobě.

Když necítím lásku v sobě, myslím si, že ji musím někde najít a nebo získat, že si ji musím nějak zasloužit. Tím ztrácím sama sebe, i svoji pozornost. Bez ní, jsem jen jako loutka.

Beru si zpět svoji pozornost, to nejdůležitější co mám. Nenechám se pak vtáhnout do her druhých, do her falešných hráčů, kteří o moji pozornost soupeří (hledajíc lásku). Nepotřebuji, aby mi někdo říkal, co si mám myslet. Když mám svoji pozornost a lásku, tak vím, co je pro mě důležité, co je pro mě správné, vím co cítím, vím kdo jsem, jsem si vědom své síly i moudrosti života.

Když jsem si vědom sama sebe, tak také vím, že moje štěstí ani láska nejsou podmíněné ničím, ani nikým z venku. Už je mám, protože jsem.

Když jsem pozorný, bdělý, všímavý, tak můžu vidět, že se všechno pořád mění uvnitř i venku, jako počasí, jako den a noc. Vidím, že to nemůžu mít pod kontrolou a že je to dobře. Mám svoji lásku, mám své vědomí i důvěru v život. To všechno mi zůstane, i když zemře mé tělo.

Koho volíš ty? Volíš sebe? Máš svoji pozornost, máš svoji lásku? Není to snad to, co jsi celý život hledal(a)?

Libor Váňa

autor: | 13. 1. 2023 | Články

Máte nějaké vlastní téma, nebo životní situaci, ve které byste se chtěli lépe zorientovat a nebo ji pochopit, přijmout, uvolnit? Rádi byste se spojili s vnitřním Zdrojem, našli rovnováhu a nebo konečně našli řešení opakujících se problémů ve vztazích, nebo jakékoli jiné oblasti? Můžete využít některou z mých individuálních služeb, které najdete ZDE.

Najdete mě také na sociálních sítích:

 Další příspěvky v kategorii:

SVÍTÁNÍ

SVÍTÁNÍ

Skrze okno letadla jsem z výše pozoroval, jak přichází nový den. Pomalu svítá, polovina oblohy ještě spí, jako černá noc, a ta druhá, na obzoru, probouzí se. To je podívaná.   Den a noc, dvě tváře života, v jednotě se převalující jedna přes druhou tam, kde není konce,...

4 PROJEVY/FUNKCE EGA

4 PROJEVY/FUNKCE EGA

Ego je vývojovou fází, důležitou součástí celistvosti a zrání člověka. Není to nepřítel, ani parazit, je prostě takové, jaké je. Aby se mohlo, jako část uvnitř vědomí, zdravě vyvíjet a postupně se samovolně proměnit v něco méně bezmocného, nárokujícího, vzteklého,...

ŽIVOT V PŘEDSTAVÁCH

ŽIVOT V PŘEDSTAVÁCH

Náš individuální život se skládá z mnoha různých představ. O sobě, o druhých, o tom, co je důležité, co se může, co se naopak nesmí, co je správné a špatné, lepší, horší, o politice, o ženách, o mužích, o zvířatech, o jídle, o životě, o smrti, o lásce, o moci, o...