VOLÍM SEBE

Rozhoduji se vrátit svůj hlas sobě. Ten potřebuji, abych mohl komunikovat své pocity a myšlenky, stejně jako projevovat své emoce, které si dovoluji zase prožívat. Bez nich jsem jen jako stroj, bez nich nemůžu tvořit ani milovat, bez nich necítím lásku ani v sobě.

Když necítím lásku v sobě, myslím si, že ji musím někde najít a nebo získat, že si ji musím nějak zasloužit. Tím ztrácím sama sebe, i svoji pozornost. Bez ní, jsem jen jako loutka.

Beru si zpět svoji pozornost, to nejdůležitější co mám. Nenechám se pak vtáhnout do her druhých, do her falešných hráčů, kteří o moji pozornost soupeří (hledajíc lásku). Nepotřebuji, aby mi někdo říkal, co si mám myslet. Když mám svoji pozornost a lásku, tak vím, co je pro mě důležité, co je pro mě správné, vím co cítím, vím kdo jsem, jsem si vědom své síly i moudrosti života.

Když jsem si vědom sama sebe, tak také vím, že moje štěstí ani láska nejsou podmíněné ničím, ani nikým z venku. Už je mám, protože jsem.

Když jsem pozorný, bdělý, všímavý, tak můžu vidět, že se všechno pořád mění uvnitř i venku, jako počasí, jako den a noc. Vidím, že to nemůžu mít pod kontrolou a že je to dobře. Mám svoji lásku, mám své vědomí i důvěru v život. To všechno mi zůstane, i když zemře mé tělo.

Koho volíš ty? Volíš sebe? Máš svoji pozornost, máš svoji lásku? Není to snad to, co jsi celý život hledal(a)?

Libor Váňa

autor: | 13. 1. 2023 | Články

Máte nějaké vlastní téma, nebo životní situaci, ve které byste se chtěli lépe zorientovat a nebo ji pochopit, přijmout, uvolnit? Rádi byste se spojili s vnitřním Zdrojem, našli rovnováhu a nebo konečně našli řešení opakujících se problémů ve vztazích, nebo jakékoli jiné oblasti? Můžete využít některou z mých individuálních služeb, které najdete ZDE.

Najdete mě také na sociálních sítích:

 Další příspěvky v kategorii:

ŽIVOT V PŘEDSTAVÁCH

ŽIVOT V PŘEDSTAVÁCH

Náš individuální život se skládá z mnoha různých představ. O sobě, o druhých, o tom, co je důležité, co se může, co se naopak nesmí, co je správné a špatné, lepší, horší, o politice, o ženách, o mužích, o zvířatech, o jídle, o životě, o smrti, o lásce, o moci, o...

CO JE NOVÉHO U LIBORA?

CO JE NOVÉHO U LIBORA?

Rád bych psal více, mám toho tolik zajímavého ke sdílení, ale nejde to, sociální sítě mě moc nebaví, přítomnost je mnohem zajímavější. Zvykám si na úplně nové kvality prožívání a věnuji pozornost jen smysluplným věcem. DĚJE SE TOHO MNOHO, samo, lehce, přirozeně, v...

NECHCI TĚ VE SVÉM ŽIVOTĚ

NECHCI TĚ VE SVÉM ŽIVOTĚ

Bez tebe by to všechno bylo mnohem lepší. Mohl bych si dělat cokoli, cokoli bych si vymyslel, cokoli bych chtěl. Žádný vzdor, žádné odmlouvání, bylo by jen po mém. Všechno by bylo hned. Proč jsi tak svůj? Proč jsi tak jiný, jiný než bys měl být, jiný než tě chci? Proč...