Kaktus a sebepoznání

Ha 😄 baví mě to. Je to sranda pozorovat sám sebe, jak se měním, otevírám, dozrávám, rozkvétám. Býval jsem plný studu, paralyzovaný strachem, skoro vždy, když jsem se chtěl projevit. Byl jsem zakomplexované klubíčko zamotané někde uvnitř povrchních masek a obran.
O tom, že bych někdy mohl bydlet na Kanárech jsem snad ani nesnil, ale moc jsem si přál osvobodit své nitro, moci se svobodně projevovat.
Vnitřní kritik toho ještě vidí mnoho, co je potřeba zlepšit, ale už ho neberu tak vážně. Mám ho jako dobrého přítele, který mi pomáhá se sebereflexí, už ho však nenechávám rozhodovat o mém životě.
V něčem má ten perfekcionalista však určitě pravdu, a tak to sem aspoň dopíšu.
Oddělovat se od nepříjemných pocitů a emocí je vhodné teprve až když je velmi dobře rozvinutá, vědomá, a přijatá celá emoční i pocitová škála a to právě především v těch nepříjemných oblastech. Nesmí to být naopak či dřív, pak je to totiž útěk, oddělování či popírání. To je velké riziko na cestě sebepoznání. Zneužít se k tomu dá cokoli, třeba i meditace, ale o tom až někdy jindy.
Oddělení nepříjemných, bolavých či pichlavých emocí (toxický stud, vina, úzkost, strach..) přichází až ve fázi, kdy je jedinec už schopen rozlišovat svoji esenci od částí osobnosti, které se obecně nazývají jako vnitřní Oběť či méněcenná část. Tyto části jsou závislé na utrpení a jsou toxické.
Utrpení, ve své čisté podstatě je nepostradatelné a velmi důležité. Není ale potřeba to s ním přehánět, či se v něm zbytečně cyklit.
Stejně jako utrpení je totiž důležitá i radost! ❤️
a pro tu je potřeba v sobě někdy udělat prostor tím, že prostě přestaneme hrát všelijaké role oběti.
S Láskou, L.

Máte nějaké vlastní téma, nebo životní situaci, ve které byste se chtěli lépe zorientovat a nebo ji pochopit, přijmout, uvolnit? Rádi byste se spojili s vnitřním Zdrojem, našli rovnováhu a nebo konečně našli řešení opakujících se problémů ve vztazích, nebo jakékoli jiné oblasti? Můžete využít některou z mých individuálních služeb, které najdete ZDE.

Najdete mě také na sociálních sítích:

 Další příspěvky v kategorii:

SVÍTÁNÍ

SVÍTÁNÍ

Skrze okno letadla jsem z výše pozoroval, jak přichází nový den. Pomalu svítá, polovina oblohy ještě spí, jako černá noc, a ta druhá, na obzoru, probouzí se. To je podívaná.   Den a noc, dvě tváře života, v jednotě se převalující jedna přes druhou tam, kde není konce,...

PSYCHEDELIKA A ZMĚNĚNÉ STAVY VĚDOMÍ

PSYCHEDELIKA A ZMĚNĚNÉ STAVY VĚDOMÍ

Součástí mé cesty sebepoznání bylo také zkoumání různých rozšířených, nebo změněných stavů vědomí. Krom dlouhodobých pobytů ve tmě a různých jiných praxí mám za sebou také okolo stovky psychedelických zkušeností. Větší polovina se týkala sebepoznání skrze práci s...

ZNEUŽÍVÁNÍ ŽIVOTNÍ ENERGIE

ZNEUŽÍVÁNÍ ŽIVOTNÍ ENERGIE

Není důležité co děláš, ale jaké jsou tvé vnitřní motivace. Používáš-li svoji duchovní energii k tomu, aby jsi něco získal, něčeho dosáhl, měl pod kontrolou, zajistil si hojnost, lepšího partnera, větší dům, více peněz, tak jen prohlubuješ své otroctví. Chceš-li na...