Nebrat se tak vážně

Každý den je jiný, má svoji jedinečnou energii, náboj, dynamiku. Pamatuji doby, kdy jsem vnímal jen rozdíl mezi pondělím, pátkem a nedělí. Od přirozených přírodních cyklů jsem byl odpojený – resp. odpojený jsem byl od svého citu a vnímání, přírodní a vesmírné cykly a zákony tady byly, i když jsem je neznal.
 
Reakce na změny, mého staženého, odděleného „já“, byla obvykle ve formě odporu, nepřijetí, nespokojenosti, nekonečného lamentování mé mysli, která dokola hodnotila povrch v hlavě i ve slovech. Prožíval jsem nesoulad, bezmoc. Ztrácel jsem v tom velkou část životní energie. Snažil jsem se totiž „kontrolovat oceán“.
 
Postupným uvědomováním, uchopováním a obracením pozornosti z vnějška dovnitř jsem začal pozorovat podobné cykly i v sobě, v tom osobním např. v náladách, tělesném napětí, či aktuální dostupnosti/nedostupnosti energie.
 
To byly první kroky do „vnitřního světa“, do prostoru, který je tady pořád s námi, v nás. Bez těchto kroků si nikdo v životě pořádek neudělá. Nalezl jsem tam mnohé – celé světy, vesmíry, nespočet dimenzí různých kvalit a naštěstí také to nejcennější, co člověk může nalézt – klid za všemi protiklady.
 
Postupně se tady spolu vydáme na cestu, na které i ty budeš moci potkat sama sebe, „uklidit si ve svém domě“, tak aby tam vládl mír, nezávislý na tom vnějším, na tom, co vnímáš fyzickými smysly.
 
S Láskou, L.

Máte nějaké vlastní téma, nebo životní situaci, ve které byste se chtěli lépe zorientovat a nebo ji pochopit, přijmout, uvolnit? Rádi byste se spojili s vnitřním Zdrojem, našli rovnováhu a nebo konečně našli řešení opakujících se problémů ve vztazích, nebo jakékoli jiné oblasti? Můžete využít některou z mých individuálních služeb, které najdete ZDE.

Najdeš mě také na sociálních sítích:

 Další příspěvky v kategorii:

JAK NALÉZT VNITŘNÍ KLID?

JAK NALÉZT VNITŘNÍ KLID?

Znám ten pocit, kdy už ve chvíli, když vstávám, čistím si zuby a chtěl bych si např. zacvičit, tak už cítím, že mám zpoždění, že nestíhám. Mé fyzické tělo je tady, spíš ho ale nevnímám, a mé pocity a myšlenky jsou několik kroků napřed. Hlava mi háže představy, kolik...

MÁM VLASTNÍ ZDROJ?

MÁM VLASTNÍ ZDROJ?

Velkou část života jsem žil v prostředí, kde byli lidé natolik zanesení toxickým studem, vinou a dalším emocemi a programy sebeodmítnutí, že byli téměř úplně odpojení od vlastního, vnitřního Zdroje životní a tvořivé energie. Já to tak měl samozřejmě také, proto jsem...

ZASLOUŽÍŠ SI TO

ZASLOUŽÍŠ SI TO

Vnímám velký smutek, žal, hlavně ve spodní části hrudníku. Je to jako nádrž plná bezmoci, ve které se koupe moje srdce a plíce. Střádalo se to tam dlouhé roky, postupně, protože jsem nemohl a hlavně taky neuměl autenticky vyjadřovat a projevovat své emoce. Toto docela...